Zalety klimatyzacji w biurze – czy warto zamontować klimatyzację do biura?

klimatyzacja w biurze w warszawie

Zalety klimatyzacji w biurze – czy warto zamontować klimatyzację do biura?

Klimatyzacja w biurze – czy warto ja montować?

Pogoda w naszej strefie klimatycznej zmienia się na naszych oczach. Przedwiośnie podobnie jak częste opady deszczu to pieśń czasów minionych. Temperatury płynnie przechodzą z niskich do wysokich, a upały doskwierają nam coraz bardziej. Dobrym wyborem może wydawać się postawienie na klimatyzację biurową, tym bardziej że korzyści płynące z jej używania wykraczają poza schładzanie nagrzanego pomieszczenia.

Poradź się specjalistów

Klimatyzacja umożliwia nie tylko szybkie obniżenie temperatury w gorący dzień. W przypadku mrozów, a co za tym idzie niskich temperatur, istnieje możliwość ogrzania biura ciepłym powietrzem. Do kwestii montażu klimatyzacji należy podejść profesjonalnie. Chodzi o zadbanie o doświadczoną ekipę, która zajmie się montażem instalacji, ale to nie wszystko. Nie mniej istotne jest pamiętanie o cyklicznych przeglądach, czyszczeniu filtrów i dbaniu o klimatyzację. Mimo tych obowiązków, instalacja klimatyzacji w przypadku biura może okazać się pożyteczną inwestycją. Doradztwo w sprawie modelu najlepiej pasującego do naszych wymagań, najlepiej zostawić wprawionej firmie takiej jak Klim Land. Klim Land ma swoją siedzibę w Grodzisku Mazowieckim, ale usługi świadczy w Warszawie i okolicznych miejscowościach.

Ochłoda to nie wszystko

Nieludzkie upały, a praca musi zostać wykonana. Takie sytuacje nieobce są wielu pracownikom biurowym. Raporty nie wyślą się same, a konferencje nie zaczekają.  Klimatyzator (o ile działa sprawnie) latem nie tylko studzi powietrze w pomieszczeniu. Faktycznie jego głównym zadaniem jest robienie wszystkiego, co w jego mocy, by osoby pracujące w biurze mogły działać wydajnie niezależnie od zewnętrznych temperatur. Urządzenia nowej generacji oprócz ochładzania lub ogrzewania odpowiadają również za sprawne oczyszczanie powietrza. To dlatego tak ważne jest dbanie o dobrą kondycję układu filtrującego. Czysty filtr bez trudu zatrzyma w sobie liczne bakterie, pyły oraz kurz. To niewątpliwe zalety klimatyzacji w biurze, szczególnie w takim, które usytuowane jest tuż przy intensywnie uczęszczanej drodze lub w centrum miasta. Z doświadczenia wiemy, jak wiele biur mieści się w miejscach, w których otwarcie okna wcale nie musi być równoznaczne z przewietrzeniem lokalu.

Klimatyzacja w biurze – optymalna temperatura pracy

Ile powinna wynosić optymalna temperatura w biurze? Przepisy nie dają odpowiedzi na to pytanie. Komfortowe warunki pracy zależą jednak od naszego dobrego samopoczucia. W upalne dni, w rozgrzanym pomieszczeniu ciężko się skupić i trudno o wydajność. Coraz bardziej gorące letnie miesiące z temperaturą powyżej 30 stopni z pewnością nie sprzyjają koncentracji. Każdy z nas ma swoje preferencje związane z ulubioną temperaturą pracy. Nikt jednak nie przepada za spotkaniami w rozgrzanej sali konferencyjnej, gdzie raporty zamiast do prezentacji używane są do wachlowania. Szczególnie jeśli są to spotkania z klientami, na których chcemy zrobić profesjonalne wrażenie. Rozwiązaniem jest oczywiście profesjonalna klimatyzacja do biura. W jej doborze ważny jest wybór firmy z doświadczeniem w montażu takich instalacji. W Klim Land projektujemy i doradzamy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twojego biura.

Inwestycje i wydatki, czyli koszty, jakie musimy ponieść

Wybieramy klimatyzację do biura

Jaka klimatyzacja do biura będzie najlepsza? W nowo powstałych biurowcach o klimatyzacji pomyślano już na etapie projektowania. W starszych budynkach zwykle trzeba ją po prostu zamontować. Oto możliwe opcje:

  • Klimatyzacja kanałowa – świetnie sprawdza się w większych obiektach. Jest wydajna, ekonomiczna i estetyczna, ponieważ wszystko (oprócz wylotów) ukryte jest w stropach bądź ścianach. Ostatnia zaleta bywa jednocześnie wadą. Montaż klimatyzacji kanałowej wiąże się z ingerencją dużą na tyle, że wykonuje się ją albo na etapie budowy albo z okazji generalnego remontu budynku.
  • Klimatyzatory ścienne – należą do klimatyzatorów najczęściej wybieranych do biur. Działają efektywnie, a dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się wszędzie. Ich obsługa jest na tyle łatwa, że z pewnością nauczy się jej każdy.
  • Klimatyzatory multisplit – sprawdzają się, gdy na montaż kilku jednostek zewnętrznych nie ma miejsca, a schładzać trzeba więcej niż jedno pomieszczenie. Każde z urządzeń może być sterowane indywidualnie, regulując temperaturę w konkretnym pomieszczeniu.

Aby ustalić, ile kosztuje klimatyzacja biurowa, będziemy musieli wziąć pod uwagę m.in. liczbę klimatyzowanych pomieszczeń, ich metraż oraz powierzchnie przeszklone. W celu ustalenia konkretnej ceny prosimy o kontakt z naszymi doradcami.

Udostępnij: